Rynek cukru 31.01.2014
UKRAINA – KRÓL CZEKOLADY ZOSTANIE PREMIEREM?
Z powodu napiętej sytuacji politycznej na Ukrainie tamtejszy rząd, na którego czele stał Mykoła Azarow, podał się do dymisji. Spekuluje się, że szansę na stanowisko premiera ma Petro Poroszenko, zwany na Ukrainie królem czekolady. Należy do niego koncern Ukrprominwest działający przede wszystkim w przemyśle samochodowym i spożywczym. (…)

ROSJA – PRODUKCJA CUKRU W SEZONIE 2013/14 MNIEJSZA O 8%
Rosyjski instytut rolny IKAR zmniejszył nieznacznie, o 40 tys. ton do 4,39 mln ton swój szacunek produkcji cukru w Rosji w sezonie 2013/14 (październik/wrzesień). W relacji rocznej produkcja będzie niższa o 8% wobec 4,75 mln ton wytworzonych sezon wcześniej. (…)

INDIE – WŁADZE WPROWADZĄ DOPŁATY EKSPORTOWE DLA 4 MLN TON CUKRU?
Hinduskie władze zapowiedziały wsparcie finansowe, które miałoby pozwolić na eksport 4 mln ton cukru. Subsydia wywozowe mają pozwolić na dodatkowe zarobki i rozładować napiętą sytuację w sektorze cukru. Pod koniec 2013 roku plantatorzy nie mogli osiągnąć porozumienia z producentami w sprawie cen za surowiec. Doszło do protestów, opóźniła się kampania, co może negatywnie wpłynąć na wysokość produkcji cukru. (…)

 
Źródła: Reuters, roshen.com, roshen.pl, tvn24.pl, Interfax
 
Więcej w pełnym wydaniu Wiadomości, dostępnych po wypełnieniu formularza subskrypcji.
powrót