Rynek owoców i warzyw 31.08.2012
ZMIANY W PROGRAMIE „OWOCE W SZKOLE” W ROKU SZKOLNYM 2012/2013
W dniu 22 sierpnia 2012 roku Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podpisał Rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu zadań realizowanych przez Agencję Rynku Rolnego związanych z wdrożeniem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej programu „Owoce w szkole". (…)

MNIEJSZA POWIERZCHNIA UPRAW ZIEMNIAKÓW W WYBRANYCH KRAJACH UNIJNYCH
Opublikowano najnowsze dane dotyczące tegorocznej powierzchni upraw ziemniaków w pięciu krajach Europy północno- zachodniej – to jest w Belgii, Niemczech, Francji. Holandii oraz Wielkiej Brytanii. Stowarzyszenie NEPG (Producentów Ziemniaków Regionu Europy Północno Zachodniej) oszacowało łączną powierzchnię upraw w roku 2012 na poziomie 513,1 tys. ha - to jest o niecałe 6% mniejszą niż w roku 2011, kiedy wyniosła ona odpowiednio nieco ponad 545,0 tys. ha. (…)

ARGENTYŃSKI RYNEK RODZYNEK
W przyszłym, 2013 roku produkcja rodzynek w Argentynie oszacowana została na nawet 35,0 tys. ton, co daje spory wzrost produkcji w stosunku do produkcji tegorocznej na poziomie 24,0 tys. ton. Według wstępnych danych do produkcji rodzynek w przyszłym roku skierowane zostanie około 147,0 tys. ton surowca wobec zaledwie 100,0 tys. ton w roku bieżącym. (…)

 
Źródła: : Attache Reports FAS USDA, : Freshplaza, NEPG, ARR, MRiRW
 
Więcej w pełnym wydaniu Wiadomości, dostępnych po wypełnieniu formularza subskrypcji.
powrót