Rynek Zbóż, Roślin Oleistych i Wysokobiałkowych

Rynek Zbóż, Roślin Oleistych i Wysokobiałkowych

FAMMU prowadzi na bieżąco monitoring sytuacji na europejskich i światowych rynkach zbóż, roślin oleistych i wysokobiakowych. Aktualną informację cenową zapewniają opracowywane przez FAMMU raz w tygodniu Notowania w zakresie zbóż, nasion oleistych, olejów roślinnych, śrut nasion roślin oleistych i in. z głównych światowych giełd towarowych, rynków hurtowych i w portach morskich (m.in. z Chicago, Duluth, Zatoki Meksykaskiej, Winnipeg, Rosario, Rouen, Hamburga, Rotterdamu, Budapesztu i in.).

W wydawanych również raz w tygodniu Wiadomościach znajduje się informacja o aktualnych wydarzeniach na tych rynkach. Wiadomości zawierają również publikowane przez Komisję Europejską wyniki przetargów tygodniowych na eksport zbóż z Unii Europejskiej.

W publikowanym okresowo raporcie Rynek Zbóż, Roślin Oleistych i Wysokobiałkowych znajduje się syntetyczna analiza bieżącego funkcjonowania Wspólnej Polityki Rolnej (WPR) Unii Europejskiej na rynkach zbóż, roślin oleistych i wysokobiałkowych.

Opracowywany jest również raport handlowy, poświęcony okresowym wynikom polskiego handlu rolno-spożywczego. Część dotycząca rynku zbóż, roślin oleistych i wysokobiakowych oraz produktów ich przetwórstwa, jest włączana do raportu ogólnego.

Raz do roku wydajemy obszerny raport o sytuacji podażowo-popytowej i cenowej na świecie, poświęcony omówieniu sytuacji na światowych rynkach zbóż, roślin oleistych i wysokobiałkowych.

Wszystkie opracowania FAMMU dotyczące rynku zbóż, roślin oleistych i wysokobiakowych przygotowywane są w oparciu o najlepsze dostępne źróda, do których należą m.in. Reuters, USDA, FAO, ZMP (Zentrale Markt- und Preisberichtstelle), Agra Europe, Interfax, Komisja Europejska i inne.

W Internecie dostępne są przykładowe wersje naszych opracowań i aktualny spis treści cotygodniowych wiadomości.

Raporty rozsyłane są pocztą elektroniczną.

Raporty są dostępne po wypełnieniu formularza subskrypcji.

Autorami opracowań dotyczących rynku zbóż, roślin oleistych i wysokobiałkowych są Andrzej Kalicki, Maria Kosewska i Witold Rodkiewicz.

Nasze dokumenty dostępne są w formacie tekstowym lub .pdf (Acrobat Reader). Program można ściągnąć z Internetu ze strony firmy Adobe.

powrót